Jump to content

Bun venit pe UxG ~ Ultra X Gaming
Înregistrați-vă acum pentru a avea acces la toate funcțiile noastre. După ce v-ați înregistrat și v-ați conectat, veți putea să creați subiecte, să răspundeți cu postări la subiectele existente, să oferiți reputație colegilor, să obțineți propriul mesager privat, să vă actualizați statusul, să vă gestionați profilul și multe altele. Dacă aveți deja un cont, Loghează-te aici - in caz contrar Crează un cont gratuit astăzi!
Photo

Proiect phpbb in ipb

• Please log in to reply
5 replies to this topic

mr.franta

mr.franta

Membru UxG

• Moderator
  • 35 posts

Salut multi nu stiu dar eu de mai bine de 7 ani de zile sunt utilizator forumgratuit si cam asta este pasiunea mea cea mai mare dupa counter-strike si photoshop.

Astazi am decis sa incerc ceva nou,sa transform o tema phpbb sa arate ca o tema ipb .

Imi este cam straina platforma mai ales in vedere ca eu stiu doar html/css iar aici contine mult php ca care sunt paralel.

Dar nu ma dau batut merg pana la capat.

Ideea este alta: Poate un utilizator forumgratuit sa faca o tema premium? Sa vedem!!

Pareri?phpbb_10.png

Am uitat sa fac un print screen dar am luat o imagine de pe internet

Cam asa arata tema fara modificari 

Phpbb_3.0_prosilver.png

• XqZ^_ and ☆︎w0Lv3r1Ne☆︎ like this

Allahu ; on f1r3

Allahu ; on f1r3

Supervizor - STAR.UXG.RO

• Moderator
  • 99 posts
  • LocationRm.Valcea
Munca ta este de apreciat.
  • mr.franta likes this

mr.franta

mr.franta

Membru UxG

• Moderator
  • 35 posts

Multumesc :) asta sper si eu 

mr.franta

mr.franta

Membru UxG

• Moderator
  • 35 posts

Noi progrese progre10.png

indexb11.png

☆︎w0Lv3r1Ne☆︎

☆︎w0Lv3r1Ne☆︎

Membru nou

• Membru
  • Pip
  • 8 posts

Salutari! Eu am un forum si folosesc aceasta platforma! Imi poti da tema, dupa ce o termini?

Apropo, iti apreciez munca si te cunosc, pentru ca am avut multe forum-uri gratuite, cu diferite teme creeate de tine. :)

• mr.franta likes this

mr.franta

mr.franta

Membru UxG

• Moderator
  • 35 posts

Salut volverine,din pacate am facut o mica porcarie si am renuntat la proiectul acesta.

Ca sa fie mai exact am facut upload din gresala la template-urile default intr-o seara asa ca am pierdut tot ce am facut.

Din fericire m-am apucat de o alta tema de gaming pe negru,cred ca o stii: deflection (ipb) dar in varianta phpbb.

Momentan mai am de lucru la ea ca mai lucrez si la o comunitate noua,detalii iti pot spune numai in privat sa nu fac reclama.

Iti multumesc pentru aprecierile tale.

• ☆︎w0Lv3r1Ne☆︎ likes this

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users