Jump to content
Bun venit pe UXG COMMUNITY

ANUNTURI

• ANUNT
    Am deschis GO.UXG.RO primul server din comunitatea noastra de CS:GO mix 5vs5
  • ANUNT
    Se va deschide in curand UXG HOSTING pentru Counter-Strike 1.6 si Counter-Strike Global-Offensive
  • ANUNT
    Se cauta STAFF pentru comunitate/servere 18+
  • ANUNT
    NOU 2020! Avem deschise 2 servere de MIX configurate perfect pentru orice MATCH!
Sign in to follow this  
mr.franta

Proiect phpbb in ipb

Recommended Posts

Salut multi nu stiu dar eu de mai bine de 7 ani de zile sunt utilizator forumgratuit si cam asta este pasiunea mea cea mai mare dupa counter-strike si photoshop.

Astazi am decis sa incerc ceva nou,sa transform o tema phpbb sa arate ca o tema ipb .

Imi este cam straina platforma mai ales in vedere ca eu stiu doar html/css iar aici contine mult php ca care sunt paralel.

Dar nu ma dau batut merg pana la capat.

Ideea este alta: Poate un utilizator forumgratuit sa faca o tema premium? Sa vedem!!

Pareri?phpbb_10.png

Am uitat sa fac un print screen dar am luat o imagine de pe internet

Cam asa arata tema fara modificari

Phpbb_3.0_prosilver.png

Salutari! Eu am un forum si folosesc aceasta platforma! Imi poti da tema, dupa ce o termini?

Apropo, iti apreciez munca si te cunosc, pentru ca am avut multe forum-uri gratuite, cu diferite teme creeate de tine. :)

Salut volverine,din pacate am facut o mica porcarie si am renuntat la proiectul acesta.

Ca sa fie mai exact am facut upload din gresala la template-urile default intr-o seara asa ca am pierdut tot ce am facut.

Din fericire m-am apucat de o alta tema de gaming pe negru,cred ca o stii: deflection (ipb) dar in varianta phpbb.

Momentan mai am de lucru la ea ca mai lucrez si la o comunitate noua,detalii iti pot spune numai in privat sa nu fac reclama.

Iti multumesc pentru aprecierile tale.